"Центар за игру" из Београда покренуо је пре седам година фестивал – такмичење балетских студија Србије. Културни центар и Град Шабац били су домаћини овог седмог фестивала где смо угостили преко 150 такмичара из више градова, Ковина, Чачка, Вршца, Панчева , Kраљева, Београда и Шапца. "Центар за игру", у својој основи постоји управо из разлога да развија и унапређује балетску уметност у Србији у духу савремених достигнућа, као и подстицање изучавања балетске уметности у предшколском и школском узрасту.
На овогодишњем такмичењу видели смо соло, али и групне наступе.
Рад је пратио четворочлани жири у саставу: Снежана Недељковић Станић, солиста балета театра "Т", Маја Остојин, солиста балета Народног позоришта у Београду, Ружица Станковић Стојковић, балерина и кореограф и Славица Штрљић, солиста балета театра "Т" и секретар Удружења балетских студија Србије.


Награде за класичан балет
Полазници балетског студија до 11 година у категорији пионира

I НАГРАДА - Балетски студио Шабац, кореографија "Музички тренутак", кореограф, Љубиша Николић, музика: Шуберт

II НАГРАДА – Балетски студио "Принцезе", Центар за културу Ковин, кореографија "Виле", кореографи: Сања Поповић и Љубица Лазић ( и похвала за костим)

III НАГРАДА – Балетски студио "Пируета" Београд, кореографија " Бал под маскама", кореограф Ирина Бокач

-Похвала Балетском студију Шабац, кореографија "Вештице", за одличан костим и одабир музике
- похвала балетском студију "Пируета", кореографија "принцеза на зрну грашка", за сценски наступ

Награде за класичан балет
Полазници балетског студија до 14 година у категорији јуниора

Две равноправне I НАГРАДЕ отишле су:
Теодори Стевановић из балетског студија "АРТ- Денис Касаткин" из Краљева
Кореографија варијација "Сребро" из балета "Успавана лепотица" у класи Косовке Радић и Софије Фекете
Хелени Јовановић из балетског студија "АРТ-Денис Касаткин" из Краљева
Кореографија варијација "Вила Канаринка" из балета "Успавана лепотица" у класи Косовке Радић и Софије Фекете

II НАГРАДА
Маја Коћец из Вршца
Кореографија "Вештица", музика Сен Санс у класи Иване Ивановске Илић
III НАГРАДА
Софија Банашевић из Вршца
Кореографија "Вила" у класи Иване Ивановске Илић

-Похвала "Балетском студију Шабац" за кореографију "Полка"

Награде за савремену игру – модеран балет
Полазници балетског студија до 11 година у категорији пионири

I НАГРАДА
Балетски студио "Принцезе", Центар за културу Ковин
Кореографија "Лутке"
Кореографи: Сања Поповић и Љубица Лазић

II НАГРАДА
"Балетски студио Шабац"
Короеграфија "Шумске виле"
Кореограф: Љубиша Николић
Музика: Из цртаног филма "Бамби" Волта Дизнија

III НАГРАДА
"Балетски студио Шабац"
Кореографија "Бумбари"
Кореограф: Љубиша Николић
Музика: Римски Корсаков
(и специјална похвала жирија за најшармантнији наступ)

Полазници балетског студија до 15 година у категорији јуниори
Две равноправне I НАГРАДЕ

Балетском студију "АРТ- Денис Касаткин" из Краљева
Кореографија "Сватови" – Теодора Стевановић, Хелена Јовановић, Андреа Ћирић и Јелена Миливојевић
Кореографи: Маја Ковачевић, Косовка Радић и Софија Фекета
Музика: Зелвер
Костимограф: Снежана Ћирић Костић

Балетском студију "Адађо" из Чачка
Кореографија "Ноте"
Кореограф: Снежана Митровић
Музика: Јан Тирсен

II НАГРАДА
Маја Коћец и Софија Банашевић, дуо из Вршца
У класи Иване Ивановске Илић

III НАГРАДА
"Балетски студио Шабац"
Кореографија "Пепељуге"
Кореограф: Љубиша Николић
Музика: Балканика

Полазници балетског студија преко 15 година у категорији сениора
Балетски студио "Адађо" из Чачка
Специјална награда за комплетан доживљај у сценско-музичко-кореографском наступу.